PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759}
7,9 328 861
ocen
7,9 10 1 328861
7,8 38
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część IV Nowa nadzieja
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja

Szanowni Filmwebowicze, od kiedy C3PO ma srebrną nogę ??? Widziałem filmy oryginalnej trylogii z 50 razy i zawsze były obie żółte. Dzisiaj sprawdzam i się okazuje, że gnoje z Disneya zmienili nogę na srebrną (co by się ludzie nie pluli, że ma czerwoną w Przebudzeniu Szmiry) ...

marcueus

Od zawsze miał, ale prawie nikt nie zauważył. Już w materiałach produkcyjnych z lat 70 miał srebrną. To jeden z najsłynniejszych przykładów tzw. efektu Mandeli.

ocenił(a) film na 8
obleh

Szanowny kolega sam sobie zaprzecza w swojej wypowiedzi :) Noga się pojawiła po fali krytyki za rękę w 2016 roku :)

marcueus

Kolega najpierw sam sprawdzi. https://www.youtube.com/watch?v=UDm6WNZJzuU&vl=pl

Od 8:30.

ocenił(a) film na 9
obleh

E tam. Prawdopodobnie C-3PO między Zemstą Sithów a Nową Nadzieją stracił nogę i musiał mieć ją wymienioną na inną, a Sojusz niekoniecznie musiał dysponować arsenałem robotycznych kończyn we wszystkich możliwych kolorach. Według mnie to po prostu mały zabieg fabularny Lucasa po tym jak nakręcił część III.
Tyle co do prawdopodobnej fabuły. Cóż, może to i faktycznie efekt Mandeli, ale bardziej zastanawiałbym się nad innymi aspektami. Być może film oglądany był na VHS lub na czymś innym, gdzie takie różnice nie są dobrze widoczne ze względu na jakość i tak dalej. Natomiast gdy film wydano w wysokiej jakości, te zmiany zostały uwydatnione.

marcueus

Poczytajcie sobie o CERNIE i wtedy zmienicie zdanie.
Kiedys tez myslalem ze ta czasoprzestrzen to bzdura itd. ale w tym jest wiecej prawdy niz wam sie wydaje.
Stein's Gate ;)

ocenił(a) film na 9
LuckyDices

To znaczy co

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones