PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759}
7,9 328 861
ocen
7,9 10 1 328861
7,8 38
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część IV Nowa nadzieja
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja

Świetny

ocenił(a) film na 7

Prawdę mówiąc, jestem wielkim fanem Gwiezdnej Sagi. Nowa Nadzieja to moja ulubiona część.
Zaraz po niej najbardziej lubię Zemstę Sithów, chociaż Nowa Trylogia moim zdaniem nie
dorównuje Starej. Dawne części posiadały niesamowity klimat natomiast nowe zaczęły go
zatracać. Nowa Nadzieja to najlepsza część Gwiezdnych Wojen.

ocenił(a) film na 7
Micman1995

Bo przecież same efekty specjalne nie przesądzają o filmie...

Fabian3200

Jest wiele czynników :) masz rację.

ocenił(a) film na 7
Micman1995

Słusznie, o to właśnie chodzi.
Kończę rozmowę.

Micman1995

Nawet nie wiesz, jak ja się cieszę, że istnieją fani Star Wars którzy uwielbiają obie trylogie. ;) Nie jestem sama...

cloe4

"You are not alone, I am herę me with you, though you're far away, I am here to stay" :D ale tak zupełnie poważnie - do obu (obydwu?) trylogii trzeba podejść trochę inaczej, nowa też była czadowa, a Zemsta Sithów to już w ogóle mroczna i poważna :) oprócz tego mam trochę komiksów i zbieram obecnie powoli książki z nowego kanonu, a Legends sobie poczytam na pdfie, bo podobno bardzo trudno jest zdobyć. No i niedługo zabieram się za oglądanie Wojen Klonów, a potem Rebeliantów :)

ocenił(a) film na 10
cloe4

ja także obie trylogie lubię

ocenił(a) film na 10
cloe4

tere są już 3 trylogie. 2 kiszkowate i jedna OK

Fabian3200

Jesli to jest najlepsza czesc to boje sie myslec jakie sa pozostale... Ode mnie 5/10 i niesamowite zaskoczenie, ze wokol tego filmu jest taki szał na swiecie.

ocenił(a) film na 8
Fabian3200

Powtarzając teraz całą sagę od Mrocznego Widma, stwierdzam bez wahania, że sama "Nowa nadzieja" stoi o wiele wyżej od jakiejkolwiek części Nowej Trylogii. Stara Trylogia to jest ta wartka akcja, świetny humor, genialnie wykreowane postacie z charakterem - nie mam pojęcia, jakim cudem 2 h "Nowej nadziei" mijają tak szybko, podczas gdy każda część Nowej Trylogii ciągnie się jak roztopiony ser na kanapce..

fallingtwig

Co jak co, ale Zemstę Sithów to ja mogę oglądać w nieskończoność :)

ocenił(a) film na 8
Micman1995

Jeśli chodzi o Nową Trylogię to z pewnością jest to najlepsza część i ja w sumie też mam do niej cały czas sentyment, choć po obejrzeniu już ileś razy dostrzegam coraz więcej irytujących mnie rzeczy, no ale niestety z wieloma filmami tak mam - poza Władcą :D

fallingtwig

Tak ma bardzo dużo osób, ja przynajmniej raz na kilka miesięcy muszę obejrzeć Władcę Pierścieni. Jacksonowi naprawdę wyszła ta trylogia! To wszystko dzięki klimatowi tej przygody, w której widz sam uczestniczy :) z Hobbitem jest podobnie, ale w mniejszym stopniu.

ocenił(a) film na 8
Micman1995

Ja za to Hobbita nie trawię, ale Władca to moja miłość absolutna. Gdyby można było studiować tolkienistykę, byłabym pierwszą kandydatką..

fallingtwig

Sorki, że odgrzebuję stary wątek, ale w Wielkiej Brytanii chyba właśnie jest taki kierunek ;) tak słyszałem przynajmniej od kolegi.

fallingtwig

Zawsze możesz postudiować Chubakologię :).

Fabian3200

Bardzo się cieszę, że kierujesz się własnym gustem i doznaniami, nie patrząc na ludzi segregujących prequele jako podfilmy. Moją ulubioną częścią jest Zemsta Sithów, ale zaraz po niej znajduje się Imperium Kontratakuje.

ocenił(a) film na 7
Micman1995

Pomimo, iż pisałem to dosyć dawno temu, i moje zapatrywania na wiele filmów uległy przez ten czas znaczącej ewolucji, to jednak nadal traktuje obie trylogie, jako w zasadzie równorzędne. Ostatnio jednak osłabło moje zainteresowanie sagą, ponieważ Disney odrzucił Expanded Universe (jeszcze na początku 2015 byłem święcie przekonany, że najnowsza Trylogia rozgrywać się będzie podczas inwazji Yuuzhan Vongów, i że pojawią się między innymi Jacen i Jaina Solo)...
Ps Mam teraz 16 lat, gdy temat zacząłem miałem niecałe 13, i sorry za język moich starych postów...

ocenił(a) film na 10
Fabian3200

A jaką masz opinie o TFA i TLJ ?? Dla mnie te części najgorsze pozostaną

ocenił(a) film na 7
Gokussb

Ostatniego Jedi póki co nie widziałem.
Co sądzę o TFA ?!
Nie daruję Disneyowi odrzucenia ,,starego kanonu,"nie uznaję tej kontynuacji i wciąż uważam, że historia świata Gwiezdnych Wojen po wydarzeniach Oryginalnej Trylogii potoczyła się zgodnie z dawnym kanonem.
Jak dla mnie oddanie produkcji tzw. ,,Nowej Trylogii" Disneyowi (używam zwrotu tzw i cudzysłowów, bo nie uznaję Nowej Trylogii) to katastrofa i wybór najgorszy z możliwych.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Fabian3200

Dochodzi jeszcze ,,polityczna poprawność..."

ocenił(a) film na 10
Fabian3200

Podobnie jak ty też nie daruje Disneyowi odrzucenia starego kanonu i nie uznaje tej kontynuacji .

Na poprawę nastroju po TFA proponuje ci zobaczyć Han Solo gwiezdne wojny historie . Ten film ma to czego brak w tfa
- klimat
-lepsza gra aktorska
lepsze efekty specjalne
- fabuła lepsza .


Tylko na forum tego filmu jest masa negatywnych opinii np o to że główny bohater nie przypomina forda .

ja tlj widziałem i powiem ci że to jest połączenie imperium kontratakuje i mroczne widmo oraz powrót jedli w jedną całość .

ocenił(a) film na 7
Gokussb

OK...

ocenił(a) film na 10
Fabian3200

to jak zamierzasz hana solo obejrzeć na poprawę nastroju po TFA ??? na dvd i blurey

ocenił(a) film na 7
Gokussb

Nie wykluczam...

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 9
Fabian3200

Prawda, świetny film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones